Liigu sisu juurde

Helsingi protestiüritus kadus Facebookist

aprill 28, 2011

illustratsioon DN juhtkirja "Falska populister" e. "võltspolulistid" juurest - http://www.dn.se/ledare/huvudledare/falska-populister

Põlissoomlaste partei edu Soome valimistel on põhjustanud palju diskussioone nii kohalikul tasandil kui laiemalt. Loomulikult on üks osa arutelust seotud üha suureneva sisserännanute arvuga kogu Euroopas, kuid Soome puhul tunnevad end eriliselt puudutatutena ka Soomes põliselt elanud rootslased ehk soomerootslased. Täna õhtul kell 17 kogunevad avatuma Soome poolt olevad protestijad (võiks öelda, et Põlissoomlaste partei vastased) Kiasma juurde ning kõnnivad parlamendihoone juurde. Rongkäik algab kell 18. Kavas on laulud, kõned jms parlamendihoone trepil – tolerantse ja avatud Soome poolt. Ürituse nimetus on “Selleks, et olla soomemaalane, ei ole tingimata vaja olla Põlissoomlane.”

Ärevust tekitas aga, et selle ürituse reklaam Facebookist äkki kadus ning huvilistel oli infoleidmisega raskusi. Üritusele oli end Facebooki kaudu registreerinud juba 1600 inimest. Nähtavasti oli keegi selle ürituse ebasobivana raporteerinud, et seda saboteerida. Sellest kirjutas Iltalehti (Jaakko Isoniemi: “Persumielenosoituksen sivu suljettiin Facebookissa,” 27. aprill 2011, Iltalehti), hiljem ka rootsikeelses Hufvudstadsbladetis (“Protest mot Sannfinländare försvann,” 27. aprill 2011, Hufvudstadsbladet).

Ürituse üks korraldajatest, Heini Junkaala kinnitab, et nad ei süüdista ühtegi gruppi, vaid tegemist on teatud väärtuste vastaste demonstratsiooniga. Üritus toimub, kuigi selle kohta Facebookist enam infot ei leia.

Õhtused uudised:

No comments yet

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: