Liigu sisu juurde

plagiaadisüüdistus – Venemaa süüdistab Rootsit

mai 9, 2011

Aprillis (ca nädal tagasi) kutsuti Rootsi eurovisioonivõitja Eric Saade Venemaale Eurovisioonieelsele promoturneele, aga ka talentide saatesse “Stars Factory”. Tema vastuvõtjaks oli Filip Kirkorov (ning külastus langes juhtumisi Kirkorovi abikaasa – Alla Pugatšova sünnipäeva ajale), kes on laulnud mh. sama laulukirjutaja laule, mida Eric Saadegi.  Venekeelne intervjuu nii Kirkorovi kui Saadega on youtube’is siin:

(В Москву приехал швед Эрик Сааде (Eric Saade). Его шлягер «Popular» многие букмекеры и аналитики считают одним из фаворитов грядущего конкурса песни “Евровидение-2011” в Дюссельдорфе.)

Üllatuslikuks sai aga, et tal keelati esinemine saates “Stars Factory” ära. Väidetavalt olla sekkunud Venemaa eurolaulu võitja Vorobjovi manager paruness Katerina von Gechmen Waldek. Filip Kirkorov ütles, et Alexei Vorobjovi seljatagune Rootsi tiim oli asja taga, nad olla väitnud Venemaa televisioonile, kui saates esineb vene loo suurim rivaal Eurovisioonil. (Torbjörn Ek, Malin Collin: “Eric Saade stoppad – i Ryssland,” 16. aprill 2011, Aftonbladet).

Hoopis iseasi on aga, et Saadet hakati süüdistama Venemaa eurolauliku Aleksei Vorobjovi tantsuliigutuste ja lavašõu “varastamises” või plagieerimises. Eriti süüdistatakse stseeni, kui Ericu ümber puruneb klaaskuup. Seetõttu on Saade reisil Venemaale veidi negatiivne maik küljes. Rootsi noor popartist väitis ise pressikonverentsil, et ta ei näe enda ja vene laulja vahel mingeid sarnasusi. Tema väitel ei teadnud ta enne Venemaareisi isegi seda, kes Vorobjov on. “Tema sõnul olen varastanud tema šõu, aga minu silmis ei oska tema isegi tantsida ja ta lugu on ka suhteliselt nõrk. Mina olen popartist ja tema on mingi šõumees ja ma tõesti ei tea, mida ta siin teeb. Minu silmis ei ole ta tantsija, ta ei tee popmuusikat, ta pole seda laadi kunstnik kui mina. Me teeme täiesti erinevaid asju.” (Eric Saade Responds To Russian Accusations, Another Source, 17. aprill 2011, ESCKAZ.COM REPORTS) Ta jätkab: “Ma sain kenasti naerda, kui ma aru sain, et nad mõtlesid, et olen nende tantsusammu varastanud, kui ma kikivarvul seisan. Mõtlen, et kas nad midagi Michael Jacksonist on kuulnud. Muidugi, ka Vorobjov on seda klaasiasja teinud, aga kui mitmed teised artistid seda veel teinud on? Jonas Brother, Despina Vandi ja teised. Klaasi purunemise idee tuli mu laulu sisust – kohast, kui saan endast üle, “lõhun” eelnenud elu ja astun uude,” selgitab ta.

Aftonbladet avaldas ühe pressikonverentsi Eric Saadega, kus too juba asub vasturünnakule, kuna teda süüdistatakse jätkuvalt šõu plagieerimises. (Helena Trus: “Saade hånar ryske rivalen,” 8. mai 2011, Aftonbladet) Eric Saade Aleksei Vorobjovist (kes kutsub end ka Alex Sparrow‘ks): “Võib-olla ta arvab, et on superstaar, aga ta ei ole seda. Ta on vaid üks poiss Venemaalt, kellest ma varem midagi kuulnud ei olnud.” Aleksei Vorobjovi meeskond koosneb enamasti rootslastest. Tema loo “Get You” taga on hääleseadja Kishti Tomita, tolle endine “Superstaari” saate kolleeg manager Peter Swartling ja “deemonprodutsent” Red One ja rootsi tantsijad.

Eric Saade: “Mul on Rootsi parim koerograaf. Vene poisil on ka rootsi koreograaf, aga too pole nii hea!” Ja publik naerab.
Muuhulgas on Eric Saade öelnud, et temale on tegelikult ükskõik, kas jääb kümnendaks või tuleb esimeseks – tähtis on ta muusika ja “Sky is the limit.”

Veel Eric Saadest ja Eurovisioonist:

Eric Khaled Saade
Vanus: 20
Perekond: Ema, isa, 7 õde-venda, elukaaslane Molly Sandén (laulja, tuntud saatest Tantsud tähtedega)
Elukoht: Stockholm.
Hüüdnimi: Tüdrukute iidol.
Sugulussidemed: Dubais, Liibanonis, Jordaanias, Süürias, Saksamaal, Inglismaal ja Taanis. (Ema: rootslane, isa: Liibanonist)
Inspireerijad: Bryan Adams, Backstreet Boys, Michael Jackson, Justin Timberlake, Robbie Williams, Aerosmith, Robyn.
Tema arvates parim: Turneel käia. Eurovisioon on kui “piss Missisipis”, kui võrrelda live laval seismisega ja omaenda kontserdi andmisega.
Peeglisse vaadates näeb: Väsinud inimest
Ei usu: Jumalasse.
Töötanud: Disney Channel, saatejuhina.
Ei taha: Olla tuntud selle poolest, et on “nunnu”.
No comments yet

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: