Liigu sisu juurde

Taganõutuim töötaja: 35-aastane majandusharidusega ehitusinsener

mai 12, 2011

Svenska Dagbladetis köitis möödunud pühapäeval tähelepanu artikliteseeria vanuselisest jaotusest tööpõllul. Nimelt kirjutas Sara Lomberg, et 35 eluaastat peetakse oluliste töökohtade jaoks Rootsis parimaks vanuseks. Ometi ei ole kuigi jätkusuutlik, kui inimene on nende viie aasta jooksul üheaegselt karjääri tipus, muretseb lapsed, ostab maja, hoiab koos paarisuhet ja võib-olla ka hoolitseb oma haigete vanemate eest, kirjutab Lomberg (Sara Lomberg: “Den stressade 37-åringen,” 6. mai 2011, Svenska Dagbladet). Artikli aluseks ei ole mõni aktuaalne sündmus ega otsene statistika, vaid jutuajamised inimestega – mõtted stressis väikelaste vanematelt, kes töötavad ja tahavad nii palju saavutada, kuid samal ajal imestavad, miks nende ettevõte ei võta tööle rohkem inimesi, kelle vanus on 45 ja rohkem. Neid, kellel on “hullemad mured väikelastega” juba seljataga. Et keskendumine noortele ei ole ainult konsultatsioonifirmade probleem, kinnitavad ka mõned uurimused, mis on tehtud Växjös ja Karlstadis erinevate rühmade hulgas.

Kuna Rootsi puhul on tegemist sotsiaalse süsteemiga, mis toetab mõlema lapsevanema töölkäimist (või ka üksikvanemana karjääritegemist), oodatakse, et inimesed töötaksid samasuguse hooga ka kõik aastad väikelaste kõrvalt. Paljudel elualadel on karjääril muidu lõpp. Samal ajal on kuulda kogenud 50-aastaste ja vanemate inimeste hääli, kel on raske uusi töökohti leida ning kes seega satuvad tööpõllul ebasoodsasse olukorda. Irooniline ja kurb. Artikli üks alapealkirju on, et 1970ndatel sündinud on teel katastroofi poole. Näiteks näitab üks uurimus, et 1970ndatel sündinud naised kohvitavad töö ajal kõige vähem (Kaffeknappen). On ju selge, et kui tahetakse peale tööd veel lasteaeda lastele järele jõuda, ei ole aega kohvigi juua.

Michael Strauss, personalifirma Go Veteran asutaja ütleb: “Kõik viitab sellele, et kõik peaksid olema 30, omama 20-aastast töökogemust, lapsi, kes kunagi ei ole haiged ja lasteaedu, mis on avatud 24 tundi ööpäevas ja kus ei ole kunagi üritusi.”

Stressikonsultant Tomas Danielsson räägib Göteborgs Postenile, et statistika kahjuks veel ei kajasta 1970ndatel sündinutega toimuvat. Aga iga nädal, kohtab ta oma seminaridel 37-aastaseid, kes puhkevad nutma ainuüksi küsimusest, kuidas neil läheb (Ingalill Löfgren: “”70-talisterna är nära en hälsokollaps”,” 7. detsember 2010, Göteborgs Posten). Kui Tomas Danielsson palub 70ndatel sündinute grupis tõsta käsi, küsides: “Kui paljud panevad peale laste magamapanekut arvuti käima?” või “Kui paljud lähevad tööle isegi siis, kui on haiged?”, tõusevad põhimõtteliselt kõigi käed. Küündimatus ja frustratsioon on tüüpilised tunded. Kümnest inimesest seitsmel on terviseprobleemid, mis tulenevad elukorraldusest. Neil on valud, uneprobleemid, südamepööritused, masendus – kõik stressi eelstaadiumid.

Kui Sara Sterner ja tema kolleegid personalifirmast Agentum küsivad kliendilt, millist inimest nad juhi- või spetsialistikohale otsivad, on kõige harilikum vastus: “35-aastane naine, hea oleks hariduselt ehitusinsener ja majandusteadlane.” (Sara Lomberg: “Åldersfällan – 40-plussare måste smygas in,” 8. mai 2011, Svenska Dagbladet). “Ka tõeliselt kõrget kvalifitsiooni nõudvatesse ametitesse tahetakse kedagi 30-35-aastast. Hea oleks, kui 25-aastase töökogemusega,” jätkab Sara Sterner muiates. Vahel pistavad nad taganõutud 35-aastaste kandidaatide hulka salamisi 42-aastasigi sisse. Arvatakse, et nooremad inimesed oskavad muutuvas maailmas paremini orienteeruda. Ei taheta võtta endast vanemaid ja kogenumaid või – teiseks – tahetakse just endast nooremaid, kes oleksid värskemad ja mitte nii stressis.

Ajakirjanik Sara Lomberg küsis Sara Sternerilt, ega 35-aastaideaal saa ometi kõikidele töökohtadele laieneda, kuhu nad inimesi otsivad. Vastus oli, et vahel eelistatakse tõesti vanemaid – pangaametnikud näiteks, kelle väärtus ongi see, et nad on ise erinevates vanustes juba olnud ja oskavad klienti selles suhtes paremini hinnata.

Loe veel:

Aga:

No comments yet

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: