Liigu sisu juurde

lahkus taanlaste armastatud näitleja Poul Glargaard

oktoober 18, 2011

See on nähtavasti viimane filmilõik, mis on taanlaste armastatud näitleja Poul Glargaardiga tehtud. Täna avaldati kurb teade näitleja enesetapu kohta. Poul Glargaard oli näitleja, koomik ja laulja. Ta elas 69-aastaseks (“Skuespiller Poul Glargaard er død,” 18. oktoober 2011, TV2 uudised – eeltoodud lingil on ka intervjuu näitlejaga 2003. aastal, mil ta otsustas lavategevusest taanduda). Oma hariduse sai Poul Aarhusi Teatri koolist, lõpetades selle 1966. aastal. Esiteks asus ta tööle Aalborgi Teatrisse, seejärel Kopenhaageni Uude Teatrisse (Det Ny Teater i København), millele järgnesid paljud meelelahutuslikud rollid. 1988. aastal võitis ta Årets Dirch-nimelise auhinna oma “Two man show” eest. Viimastel aastatel oli Poul Glargaard rambivalgusest tagasi tõmbunud ning tegeles pigem maalikunstiga, astudes siiski vahetevahel üles ka koomikuna erinevatel pidustustel.

Rahvale sai ta kõige südamelähedasemaks ehk oma rolli tõttu televisiooni jõulukalendri saates “Jul i Gammelby”, mis oli esmakordselt eetris 1979. aastal. Seal mängis ta poeomanikku Severinsenit (“Skuespilleren Poul Glargaard er død,” 18. oktoober 2011, DR Kultur). Täiskasvanutele mõeldud jõulukalendri saates “Jul i den gamle trædemølle” esines ta viimati 1990. aastal.

Glargaard on esinenud paljudes taani mängufilmidest nii väiksemates kui suuremates rollides. Ta on teinud erinevaid rolle Olsen-Bande filmides ning mänginud tv-seriaalis Maja Christianshavnis (Huset på Christianshavn). Filmiandmebaasi Imdb.com järgi on viimane film, kus ta kaasa tegi, 2007. aastast Kuidas me teistest pääseme (Hvordan vi slipper af med de andre) koos mh. Søren Pilmarki ja Søren Fauliga. Glargaardi hääl on tuntud ka tema sisseloetud õudusjuttude tõttu.
 Veel:
No comments yet

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: