Liigu sisu juurde

võipuudus Rootsis

oktoober 24, 2011
allikas: Svensk Mjölk

allikas: Svensk Mjölk

Juba augusti keskel võis lugeda uudiseid Falunist, mis teatasid, et kauplustes müüdavate võipakkide arv on drastiliselt vähenenud (Mats Nilsson: “Nu råder det brist på smör,” Dalarnas Tidningar, 12. august 2011). Suurtootjate võid ei olevat tihti isegi võimalik poest osta. Küsimuse peale, millest selline võipuudus poodides võib tekkida, vastab Backman, et tarbimisharjumused on nüüd teised – “rohkem rasvaseid tooteid tarbitakse, nagu creme fraiche [hapukoorelaadne kreem, veidi rasvasem ja paksem], hapukoort…”

Septembri algul kirjutati samal teemal Dagens Handelis – riigis on tekkinud puudus võist, esmakordselt peale 1970ndaid aastaid (Thomas Reckmann: “Akut brist på smör,” Dagens Handel, 12. september 2011). Meiereide katusorganisatsiooni Svensk Mjölk (Rootsi Piim) turuanalüütik Lennart Holmström kinnitas ajakirjanikule, et juba pikka aega on piimatootmine vähenenud – “viimase 20 aasta jooksul 15%. Samal ajal on tarbimine olnud suures osas sama – viimastel aastatel on kasvanud rasvaste toodete tarbimine (või, koor, margariin ja suurema rasvasisaldusega jogurt). Nüüd ei jätku piisavalt koort, et toota seda hulka võid, mis on tarbijate nõudlus,” rääkis ta.

Samuti on võipuudust võimendanud seegi, et meiereid on prioriteerinud vedelate rasvatoodete tootmist, mille kasumimarginaal on kõrgem kui võil. Juba kahe eelneva aasta jõulude eel on saabunud hoiatusmärke võimalikust võipuudusest, kuid sellest on seni suudetud hoiduda. Holmström kurtis, et murelikuks teevat asjaolu, et võist on puudus käes juba nii varakult sügise hakul. Kui kohalikke võid ei jätku, jääb võimalus seda sisse tuua ehk importida. Rootsi impordib võid juba täna, aga importi võib suurendada, kuivõrd Saksamaal, Soomes ja Taanis on või pakkumine suurem nõudlusest. Samas on Rootsi suurem või eksportija kui importija.

Hallands Nyheter kirjutab samal teemal nädala jagu hiljem, vahendades Sandgatani Ica Kvantumi piimatoodete eest vastutava töötaja Bosse Karlssoni sõnu: “Möödunud neljapäeval saime 400 poolekilost pakki võid, aga need olid juba reedeks otsas. Nüüd ma ei teagi, millal järgmine tarne tuleb.” (Håkan Bergström: “Bristen på smör kan bli långvarig,” Hallands Nyheter, 20. september 2011). Pilt olevat sarnane ka teistes poodides, kus Rootsis toodetud võid müüakse. Üks lahendustest oleks seega tooraine sissevedu teistest riikidest – Rootsi silmapaistvaim piimatoodete tootja Arla on seni end reklaaminud kui Rootsi tooraine baasilt tootja, siis tuleks ehk seda veidi muuta.

Põhiline probleem aga jääb – piimafarme jääb Rootsis üha vähemaks.

Fakte:

  • 1960. aastal tarbis rootslane keskmiselt 9,5 kilo võid aastas (inimese kohta). Nüüd on seesama arv umbes 2,4 kg. Kõikide margariinisortide ja õlide tarbimine väljendab sama suunda.
  • Vastupidine on asi juustuga: 7,4 kg 1960. aastal, nüüd 18,4 kg juustu inimese kohta aastas.

Allikas: Põllumajandusamet, Statistikaraport 2011:2 (kõige viimased andmed seal aastast 2009).

Või eelistest toiduvalmistamisel – “Smörets fördelar i matlagningen,” Svensk Mjölk kodulehelt.

No comments yet

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: