Liigu sisu juurde

raadiokanali ebaõnnestunud reklaam

oktoober 30, 2011

Tänastes lehtedes kirjutatakse ühe Rootsi kommertskanali ebaõnnestunud reklaamilehtedest, mis mõned päevad tagasi Stockholmi, Göteborgi ja Malmö elanike postkastidesse sattusid. Nimelt oli Radio Rix’i reklaamlehel justkui käekirjas kirjutatud:

Su muusikalisel maitsel ei ole tõesti midagi viga, aga no AUSALT, OLEME REAALSED, kl 3 ÖÖSEL eelistame me magada!!/Naaber

Nüüd kirjutatakse meedias, et Rix FM taolised ebaõnnestunud reklaamilehed on põhjustanud palju naabritevahelisi arusaamatusi ja isegi viha. GöteborgsPosten rääkis Sissela Eklundiga, kes peale sedeli saamist helistas naabritele uksekella ja küsis, milles asi – naabrid ei saanud aga aru. Sissela on sündinud 1940ndatel ja ei mängi öösiti muusikat (Christer Lövkvist: “Reklamen sabbar grannsämjan,” 29. oktoober 2011, GöteborgsPosten). Umbes tunni aja pärast rääkis ta oma sõbrannaga, kes elab lähikonnas ning selgus, et ka tema oli sarnase kirja saanud. Seejärel tegid nad kindlaks, et kirja all oli väikselt kirjas Rix FM.

Nüüd ripub raadiokanali kodulehel juba vabandus segadusetekitamise pärast – väga paljud said asjast valesti aru. (“Sellel nädalavahetusel saatsime Göteborgi, Stockholmi ja Malmö kodudesse reklaamilehed, millest väga paljud said valesti aru ning me palume sellepärast väga vabandust. See kirjake ei pärine loomulikult üheltki teie naabritest ja meil on väga kahju, et me nii palju probleeme tekitasime.”)

Eile hilisõhtul võttis GöteborgsPosten ühendust Per Lorentziga, kes on MTG Radio pressiesindaja.

“Kampaania oli valesti mõeldud,” kõneleb ta. “Ma saan siinkohal ainult vabandust paluda.”
Küsimusele, kas nad kavatsevad saata ka teise kirja koos selgitusega, et naaber ei ole eelmist saatnud, vastab ta: “Tuleb arutada, aga seda ma igatahes veel homme teha ei saa.”
Fakt on, et “homme”, st. laupäeval ja pühapäeval saavad veel mitmed teisedki sellesama kirja naabrilt, kuna seda jagatakse välja koos muu reklaamiga põhimõtteliselt kogu Göteborgis, Stockholmis ja Malmös.

Samas tundub kommentaaride järgi, et suur kahju on juba tehtud – vihased naabrid on käinud uste taga küsimus, kellel millega täpsemalt probleeme on. Üks inimene kommenteerib nt: “Mu ümber elab mitmeid vanemaid elanikke, kes on tõeliselt solvunud,” vahendab Svenska Dagbladet (Tobias Olsson: “Sur lapp från grannen var reklam,” 30. oktoober 2011, Svenska Dagbladet).

Aftonbladeti sõnul valitseb mitmes trepikojas nüüd rusutud ja pingeline meeleolu, mõned on isegi vabandavaid sildikesi üles riputanud (Niklas Eriksson: “Grannar rasar mot brevkupp,” 30. oktoober 2011, Aftonbladet). Henric Karlsson ja Marie Hedén Vårgårdast, Göteborgist põhja pool, said samuti selle lehe.

“Algul mõtlesime, mis see küll on, me ei olnud ju öösel muusikat lasknud. Siis saime aru, et tegemist on mageda reklaamiga ja hakkasime naabreid läbi käima,” räägib Henric. Mõned naabrid ei olnud aru saanudki, et tegemist on Rix FM raadiokanali naljaga, need olid päris vihased.

Samas on tore näha, et üks neidis on selle aasta aprillis oma blogis peale oma õhukeste juuste vingunud ka selle üle, et naabrid kuulavad Rixi ja teevad samaaegselt tolmuimejaga tööd 🙂
No comments yet

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: