Liigu sisu juurde

linnatuur Stieg Larssoni triloogia jälgedes

jaanuar 17, 2012

Stockholmi Linnamuuseum pakub mitmeid erinevaid temaatilisi jalutuskäike Stockholmi linnas. ABBA-ringkäik on üks, Stieg Larssoni maailmakuulsa triloogia ehk “Milleeniumi-triloogia” radadelteine. Seda ringkäiku tutvustatakse muuseumi kodulehel järgnevalt: Üle maailma on neid raamatud müüdud 50 miljonit eksemplari! Neid on tõlgitud 44 erinevasse keelde. Stieg Larssoni “Milleeniumitriloogia” on miski, mis pakub huvi kogu maailmale.

Bellmangatan 1, foto: Thomas Karlsson. Allikas: Stockholmi Linnamuuseum

Bellmangatan 1, foto: Thomas Karlsson. Allikas: Stockholmi Linnamuuseum

Tulge kõndima Lisbeth Salanderi ja Mikael Blomkvisti jälgedes ümber Slusseni, Mariatorgeti ja Mosebacke. Ringkäik saab alguse aadressilt Bellmangatan 1, kus “elab” Mikael Blomkvist, jätkub kontorist mööda, siis mööda Lisbeth Salanderi luksuskorterist Mosebacke lähedal ja paljudes teistes keskkondades, mis raamatus või filmides esinevad. Tee peal räägime Stockholmist ja stockholmlastest, nii ajaloolisest kui kaasaegsest vaatenurgast.”

Nüüd, mil kinolinadele on ilmunud ka Hollywoody film The Girl With the Dragon Tattoo/Lohetätoveeringuga tüdruk, on seda temaatilist ringkäiku linnas pisut uuendatud. “Me teame, et paljudele pakub huvi, mis toimus filmivõtete kulisside taga. Hollywood erutab meeli ja meelitab,” räägib Cecilia Törnqvist Linnamuuseumist (Johan Hellekant: “Millennium-stadsvandring uppdateras,” 16. jaanuar 2012, Svenska Dagbladet). Seetõttu ongi lisatud veidi fakte ja seiku filmimisprotsessist. Muus jäädakse siiski truuks Larssoni originaaltekstile.

Vastavalt infole Linnamuuseumi kodulehel võib nendest jalutuskäikudest osa võtta talveperioodil (oktoobrist maini) laupäeviti kl. 11:30 AM, suveperioodil (juunist septembrini) kolmapäeviti kl. 18 ja laupäeviti kl. 11:30. Pilet maksab 120 Rootsi krooni ja ringkäik kestab ligikaudu 2 tundi. Samuti võib 40 Rootsi krooni eest endale soetada samateemalise kaardi ja kogu jalutuskäik omal käel läbi teha.

No comments yet

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: